Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bystřička Rescue Camp 17.-19.4.2009

17. 4. 2009

Bystřička Rescue Camp se pod taktovkou Radima Janči z ZBK Olomouckého kraje odehrával v malebném prostředí vodní nádrže Bystřička. Na pronajaté chatičce u vody jsme měli svou základnu, kde se přespávalo, jedlo, opakovala se zdravověda a prostě se osazenstvo BRC dobře bavilo. Kromě členů ZBK MSK a ZBK OL si přijeli zacvičit i kamarádi z Prahy, Plzně a Horní Lidče. Prostě se zase sešla úžasná partička :o).

BRC byl koncipován jako soustředění Olomoucké a Moravskoslezské záchranné brigády s flexibilní možností výběru specializace. Někdo si prubl pouze sutiny, někteří se zaměřili jen na plochy, jiní zase od obojího trochu.

Pro Fortu to byl její první "tábor" se mnou. Poprvé se podívala do sutiny. Evidentně se jí tam líbilo, všude šmejdila a čuchala. Taky na plochách byla spokojená, pobíhala po lese a hledala "ztracený" balonek, přeskakovala potok i výmoly.

Premierově se také Forta seznámila se slaňovací dečkou, a když už ji měla na sobě, tak šup s ní rovnou na lana. Malá tam odevzdaně visela a tiše koukala, co to s ní provádíme.

V podvečerních hodinách jsme si zašli na stopu a průběžně v mezičasech prosvištěli poslušnost.

Byl to velmi vydařený víkend a moc se těšíme na podzim do Hukovic na další společné setkání a Rescue Camp.

      

Fotografie např. zde (stránky Radima Janči ze ZBK OL)

Krátká reportáž z akce zde (TV Beskyd - region 27.4.2009)

Článek o soustředění zde (server Region Valašsko)

 

Náhledy fotografií ze složky Bystřička Rescue Camp 2009