Jdi na obsah Jdi na menu
 


LVT 5.-13.7.2008 Vrbno pod Pradědem

14. 7. 2008


LVT ve Vrbně pod Pradědem organizoval Moravskoslezský kynologický svaz pro talentovaný kynologický "potěr" . Celkem se sešlo 17 dětí ve věku od sedmi do sedmnácti let. Hlavním vedoucím tábora byl pan Josef Surovec, dalšími instruktory byly Míša Ptáčníková a moje maličkost.

Úkolem soustředění bylo především praktické a metodické vedení s cílem pomoci dětem doporučit a nalézt možnosti ve výcviku psů v souladu s platnými zkušebními řády. Podle zkušeností mladých psovodů byla vytvořena tři družsta. Již po prvních dnech si děti určily, které disciplíně se chtějí převážně věnovat a případně jakou zkouškou z výkonu své týdenní snažení završit. Podle toho byl tvořen denní program. Družstva se postupně střídala na obranách, poslušnosti a stopách. Rozfázováním výcviku se instruktoři mohli každému z dětí individuálně věnovat a zaměřovat se na jednotlivé problematické cviky.

V rámci soustředění byla pro děti na každý den připravena některá z disciplín VrbnoCupu - souboru nejrůznějších soutěžních činností (motání stopovací šňůry na čas, vědomostní test, přivolání psa na čas, nasazení psovi zdravotní neoprénové botičky apod.), které formou hry prověřovaly děti ve znalostech zkušebních řádů či souhry mezi páníčkem a psem, ale hlavně byly určeny pro zábavu a radost dětí. Jako každá správná soutěž byl i VrbnoCup vyhodnocen, každé z dětí si odneslo malý dárek a vítězové nádherné poháry, které zajistil pan Surovec.

Součástí programu tábora byla také prohlídka zajímavé expozice zámku v Bruntále a návštěva závodu Crystalexu ve Vrbně pod Pradědem - sklárny s tradiční ruční výrobou skla.

V závěrečných dnech soustředění proběhly zkoušky dle NZŘ, IPO a SchH/VPG. Většině z přihlášených dětí se zkoušku podařilo složit a tak si splnit cíl, vytyčený na začátku tábora.

Z tábora jsem si odnesla plný diář kontaktů na nové kamarády, skvělé zážitky, zkoušku FPr 1 a neskutečný chrapot :o))

"Moje" děvčata byla šikovná - Monča Hofmanová,   Romča Hofmanová, Denča Kurková, Verča Marková, Verča Matoušková a Peťule Švanigová.

A protože ostatní byli taky super, a tak jsme vytvořili malý fanklub pro Hančí Chudačikovou, Michala Valentu a jeho sestřičku Verču a Evču Heisigovou. Naše sympatie si získal tandem Katka Němcová a Anička Šimíčková.

Zatím moc fotek nemám, takže postupně budu doplňovat...a kratičké video z motivační poslušnosti (autor Verča Matoušková)


Vrbno Cup:
1.místo - Martin Mrkva
2. místo - Kateřina Němcová
3. místo - Denisa Kurková
4. místo - Veronika Matoušková
nejmladší účastník - Natálka Chrástková

Zkoušky NZŘ:
počet účastníků 8 - splnilo 7, nesplnilo 1
(nejvyšší skládaná zkouška ZVV 1)

Zkoušky IPO, SchH/VPG
počet účastníků 8 - splnilo 8, nesplnilo 0
(nejvyšší skládaná zkouška - IPO2, FPr3)


 

Náhledy fotografií ze složky LVT Vrbno 2008